Szorciak.pl
Witaj nieznajomy : zaloguj się : zarejestruj się
KANAŁY RSS :
RSS (popularnie rozwijane jako Really Simple Syndication) to alternatywny w stosunku do standardowych stron WWW sposób dostępu do zasobów Internetu, zwłaszcza wiadomości i blogów.

RSS przypomina popularne newslettery, z tym że wiadomości docierają do prenumeratora indywidualnie i natychmiast po tym, jak zostają opublikowane (a nie np. raz dziennie).

Nasze kanały RSS:

Najnowsze w serwisie Szorciak.pl   Najnowsze w serwisie Szorciak.pl
Poczekalnia serwisu Szorciak.pl   Poczekalnia serwisu Szorciak.pl
Najlepsze (24h) w serwisie Szorciak.pl   Najlepsze (24h) w serwisie Szorciak.pl
Najlepsze (tydzień) w serwisie Szorciak.pl   Najlepsze (tydzień) w serwisie Szorciak.pl
Najlepsze (miesiąc) w serwisie Szorciak.pl   Najlepsze (miesiąc) w serwisie Szorciak.pl
Najlepsze (rok) w serwisie Szorciak.pl   Najlepsze (rok) w serwisie Szorciak.pl
Najlepsze (od początku) w serwisie Szorciak.pl   Najlepsze (od początku) w serwisie Szorciak.pl


Jak mogę korzystać z RSS-ów na swoim komputerze ?

Do odczytywania wiadomości RSS służą specjalne programy, zwane czytnikami (patrz linki obok), przypominające zazwyczaj programy pocztowe. Są wręcz takie, które instalują się jako "wtyczka" do Twojego ulubionego programu pocztowego, dzięki czemu nie musisz uczyć się nowych programów - odczytujesz wiadomości jak zwykłe e-maile. Dzięki takiemu podejściu czytnik może zaznaczać, które wiadomości już przeczytałeś i porządkować je według wybranych przez Ciebie kryteriów.

Ponieważ RSS to standard przekazywania danych, a nie ich sposobu pokazywania, są też wymyślne czytniki wyświetlające na ekranie ruchomy pasek z najnowszymi wiadomościami albo np. okienko wyskakujące gdy na świecie wydarzy się coś ważnego związanego z wybranym przez Ciebie tematem zainteresowań - zależy to tylko od pomysłowości twórców oprogramowania.